Trwają zapisy na warsztaty programowania - semestr 20/21 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Czy nauka programowania online dla dzieci i młodzieży to dobry pomysł?

Czy nauka programowania online dla dzieci i młodzieży to dobry pomysł?

Coraz większa część naszego życia przenosi się do sieci. Mamy XXI wiek  i ogromne możliwości, z których już korzystamy, ale też takie, które do tej pory nieszczególnie budziły zaufanie. Jedną z takich kwestii jest nauka przez Internet dla dzieci i młodzieży. Nadal dobrą szkołę wyobrażamy sobie jako taką, w której odbywają się stacjonarne zajęcia, a dzieci siedząc w klasie razem z nauczycielem, aktywnie uczestniczą w rozmowach. Jasne to jest jeden z lepszych scenariuszy. Jednak, aby zainteresować i sprawić, by dzieci miały ochotę brać aktywny udział w lekcji, nie jest ciężko nawet poprzez sieć. Trzeba to po prostu zrobić z głową i nagle okazuje się, że nauka programowania dla dzieci przez Internet to całkiem ciekawa alternatywa dla standardowych lekcji.

Od jakiegoś czasu planowaliśmy, jak i nawet rozpoczęliśmy pojedyncze lekcje przez Internet. Teraz ruszamy z pełną mocą. Nasza szkoła wychodzi poza wyłącznie warsztaty programowania dla dzieci w Płocku i innych polskich miastach i rozpoczyna zapisy na kursy programowania online dla dzieci.

Dla kogo nauka programowania przez Internet?

Jest to odpowiedź na zapotrzebowanie rodzin, które mieszkają w większej odległości od miast, w których prowadzone są kursy programowania dla dzieci, a także tych, którzy napotykają na swojej drodze inne problemy związane z kursami stacjonarnymi.

Głównym problemem, przez który uczniowie nie mogą przystąpić do kursów stacjonarnych, jest konieczność dojazdu. To łączy się z wieloma niedogodnościami, w tym brakiem możliwości bezpiecznego dojazdu dla najmłodszych uczestników, dużymi kosztami dodatkowymi, brakiem czasu zarówno słuchacza, jak i jego rodziców do rozpoczęcia takiej formy nauki.

Może być to także opcja dla dzieci z trudnościami takie jak choroby, które na stałe przekreślają ich możliwości uczestniczenia w kursach stacjonarnych.

Dlaczego kursy online?

Nauka programowania online dla dzieci nie jest gorszą opcją niż warsztaty stacjonarne. Jest to w inny sposób zorganizowana edukacja, która przynosi równie dobre efekty, jak standardowo prowadzone lekcje w klasach. Oczywiście sam tryb prowadzenia lekcji różni się od siebie ze względu na niektóre możliwości, ale koniec końców sam zakres materiału, satysfakcja z zajęć, jak i zdobyta wiedza mają dla obu kursów wspólny mianownik.

W obydwu przypadkach mowa jest o lekcjach prowadzonych przez wykładowców, chętnych zawsze pomóc doradzić słuchaczom. Oba tryby to możliwość pracy w grupie, a także indywidualne zainteresowanie wykładowcy każdym uczniem, jego problemami i rozwojem.

Kursy programowania online


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *