Trwają zapisy na warsztaty programowania - semestr letni 2020 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Motywacja do nauki programowania

Motywacja do nauki programowania

O programowaniu ostatnimi czasy mówi się, jak i powiedziano już wiele. Zwraca się uwagę na to, jak jest ważne z punktu widzenia rozwoju społeczeństwa, ile korzyści przynosi we wszechstronnym rozwoju dziecka oraz jak bardzo nas świat potrzebuje w tej chwili specjalistów – pasjonatów. W tym tekście po teraz kolejny zajmiemy się tymi hasłami oraz wskażemy, jak w związku z ogromem argumentów mówiących za nauką programowania odnaleźć odpowiednie miejsce, w którym nasze dziecko zacznie rozwijać swoje zdolności

Nauka programowania. Czy warto?

Nauka programowania dla dzieci zdecydowanie warta jest poświęconego na nią czasu i środków. Z jednej strony technologiczna śmiałości, umiejętności tworzenia i obsługi cyfrowych nowinek to podstawa przyszłych specjalistów na rynku pracy, niezależnie od sektora gospodarki. Każda branża w tej chwili korzysta z rozwiązań, narzędzi i podstaw, które przeszły swego rodzaju informatyczny lifting, a trend ten będzie tylko się pogłębiał. Przyszli pracownicy, to przede wszystkim osoby pracujące umysłowo, tworzące lub obsługujące powstałe możliwości ułatwiające życie. Można więc spodziewać się, że dla osób, dla których technika nie jest straszna i nie chcą być tylko biernymi użytkownikami kolejnych rozwiązań, nauka programowania jawi się jako zdobycie zdecydowanie atrakcyjnego zawodu w przyszłości.

Kolejna ścieżka mówiąca „tak” informatycznemu rozwojowi od najmłodszych lat to wszechstronny rozwój i to jaką pomoc w zrozumieniu wielu innych aspektów życia i nauki, daje poznanie podstaw programowania. Warto zwrócić uwagę na rozwój umiejętności ścisłego i logicznego myślenia, analizy, pracy w zespole, kreatywności i wielu innych cech, które tworzą i rozwijają każdego człowieka.

Kodowanie. Jak zacząć?

Warsztaty programowania dla dzieci, młodzieży i dorosłych to opcje zalewające rynek edukacji. Wiele osób, głównie rodziców przekłada edukację programistyczną dziecka na późniejszy czas nieokreślony. Jest to błąd! Nauka programowania powinna być wdrażana od najmłodszych lat, w taki lub inny sposób. Dla dzieci zaczynających szkolną edukację, programowanie zgodnie z obecnymi ustaleniami prognostów i pedagogów powinno być tak samo ważnym przedmiotem, jak nauka pisania i czytania czy podstawy nauk przyrodniczych.

Jeżeli nie jesteśmy pewni czy nauka programowania dla dzieci przekona naszego malucha (albo nas), do tego, aby wgryźć się w jej meandry, można zacząć od darmowych kursów programowania online dla dzieci, lub stron i aplikacji poświęconych tej tematyce. Kolejnym krokiem mogą być już ciekawe kursy, które w ramach zajęć dodatkowych zdecydowanie są warte swojej ceny. Mowa tu o kursach online, dedykowanych zazwyczaj nieco starszym dzieciom, jak i zajęciach stacjonarnych. Ważne jest, aby w obu przypadkach dziecko miało poczucie posiadania mentora, nauczyciela, kogoś, kto w razie problemów wspomoże radą, zademonstruje, jak wykonać najbardziej skomplikowane polecenia albo pochwali za profesjonalne podejście do rozwiązania problemu.

Jeżeli jest taka możliwość, dziecko lub nastolatek najwięcej wyniesie z lekcji typu stacjonarne warsztaty programowania dla dzieci. Płock oferuje takie możliwości, w formie ciekawych zajęć popołudniowych. Może więc warto zacząć już dzisiaj i dać naszemu dziecku szansę na wybicie się ponad innych rówieśników w tych zdecydowanie potrzebnych, tylko jeszcze niekoniecznie docenianych przez szerszą opinię kierunkach.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *