Trwają zapisy na warsztaty programowania - semestr letni 2020 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Zajęcia dodatkowe dla dzieci Płock

Zajęcia dodatkowe dla dzieci Płock

Jak wybrać zajęcia dodatkowe dla dziecka?

Wśród dużej ilości zajęć dodatkowych pojawiających się na rynku czasem ciężko wyłowić tę perełkę, która pomoże naszemu dziecku w ogólnym rozwoju, sprawi wiele frajdy i satysfakcji. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że dziecko jako samodzielna jednostka — mały człowiek może nie podzielać pewnych naszych zainteresowań i pasji. Dlatego stawianie na przykład na lekcję gry na instrumencie wybrane tylko dlatego, że nam samym w dzieciństwie marzyła się tego typu umiejętność, nie są dobrym wyborem. Natomiast jeżeli dziecko jest zainteresowane? Jasne, czemu nie? Pamiętajmy tylko o jeszcze jednej kwestii. Im zajęcia bardziej rozwijają wielotorowo, tym lepsze są ich efekty w przyszłości dla ogólnego rozwoju.

Jak więc wybrać odpowiednie zajęcia dodatkowe dla dzieci? Płock przedstawia nam kilka interesujących propozycji.

Nauka gotowania dla dzieci

Co powiecie na zajęcia kulinarne? Zajęcia gotowania stają się nowym trendem, który pojawia się w coraz większej ilości miast. Pozwalają na poznanie całego szeregu nowych umiejętności i informacji. Poza oczywistą nauka przygotowania świetnych i zdrowych posiłków, rozwijają dzieciach świadomość tego, jak ważna jest odpowiednia dieta szczególnie teraz, w czasach szybkiego jedzenia i epidemii otyłości. Ponadto dobrze przygotowane warsztaty dla małego kucharza, to także czas spędzony na poznawaniu kultur, smaków i kolorów powiązanych z danymi daniami. Wyjątkowa lekcja geografii, przyrody i nie tylko. Gdzie takie zajęcia dodatkowe dla dzieci w Płocku? Miejscowa filia Bystrzaka na pewno zapewni tego typu atrakcje, przygotowane w sposób zachęcający każde dziecko.

Sztuki walki dla nastolatka

Nieco ruchu dla starszych dzieciaków? Żeby miały z tego dobrą zabawę, zajęcia muszą być czymś, co nie tylko wciąga, ale i wzbudza podziw wśród rówieśników. A o to w pewnym wieku nie jest łatwo. My proponujemy zajęcia Kra Maggi w KravTrening.pl. Ciekawe zajęcia z samoobrony, które rozwijają także świadomość siebie, swojego ciała i dbają dobrą kondycję. Ruch w dzisiejszych czasach jest niezwykle ważny, ale także często pomijany. Styl życia już od najmłodszych lat narzuca wiele godzin aktywności, wykonywanych siedząc. Mamy przez to widoczną gołym okiem epidemię nadwagi i otyłości nawet u najmłodszych, dlatego jakiekolwiek ruchowe zajęcia dodatkowe dla dzieci, które zaciekawią nasze dziecko, będą strzałem w dziesiątkę.

Szkoła językowa dla każdego

Jak zajęcia dodatkowe dla dzieci, to przydatne umiejętności; a jak przydatne umiejętności, to nie można zapomnieć o kursach językowych. Znajomość języków obcych w dobie powszechnej globalizacji to jedna z podstaw, którą powinno się rozwijać już od najmłodszych lat. Na rynkach edukacyjnych istnieje wiele szkół i placówek językowych, oferujących dzieciom w różnym wieku naukę języka. Jest to nie tylko potrzeba rozszerzenia umiejętności komunikacyjnych społeczeństwa, ale także pokłosie ocen psychologów i pedagogów, którzy zgodnie mówią o korzyściach, jakie przynosi uczęszczanie dziecka na zajęcia językowe od najmłodszych lat. Warsztaty pozaszkolne, jak i szkoły językowe nie tylko dają możliwości poznania języków obcych, ale rozwijają wielokierunkowo. Poznawanie nowego słownictwa i metod komunikacji pozwala na lepszy rozwój intelektualny, aktywując w mózgu połączenia neuronowe odpowiedzialne za pamięć, koncentrację, wyrażanie siebie. Ciekawe zajęcia dodatkowe w Płocku udostępnia szkoła języka angielskiego English with Kuzie. Lekcje pozwalające na kompleksowe poznanie tego międzynarodowej w tej chwili mowy, prowadzone są w myśl zasady nauki „żywego” języka podczas zajęć z native speakerem.

Kodowanie dla dzieci i młodzieży

Rozwijające zajęcia dla dzieciaków? Nauki ścisłe to początek wielkiej przygody, która rozwija w tak wielu kierunkach, że nie da wymianie się wszystkich w krótkim tekście. Kształtują one odpowiednie szlaki połączeń neuronowych, które pomagają uczyć się jeszcze więcej, lepiej i efektywniej. W tej chwili poza standardowymi naukami ścisłymi, do ich grona doszła szeroko pojęta informatyka, a biorąc pod uwagę aktualny rozwój techniki, już najmłodsze dzieciaki uczą się programowania. Potrzeba nauki kodowania jest tak duże, że na całym świecie poszczególne państwa dodają ją już do podstaw programowych od najmłodszych klas. W Polsce na razie ciężko o efektywne warsztaty programowania dla dzieci w czasie lekcji. Można za to znaleźć wiele ciekawych kursów popołudniowych, które rozwijają dzieciach potrzebę dalszego kształcenia w tym kierunku. Nasza szkoła Zaprogramowani.com także wyróżnia się na tle innych, dzięki latom doświadczeń i ciekawemu autorskiemu materiałowi. Po więcej wystarczy zajrzeć tutaj.

Dlaczego warto chodzić na zajęcia dodatkowe?

Dobrze dobrane zajęcia dodatkowe dla dzieci to naprawdę świetna zabawa, wiele możliwości rozwoju i coś, co pozostanie w miłych wspomnieniach naszych dzieciaków na zawsze. Dzięki nim mogą rozwijać lub znaleźć swoją pasję, kształcić się w obszarach pomijanych przez szkolne programy nauczania oraz poznawać otaczający je świat.


Komentarze

  1. Monia Kwiatkiewicz

    Fajnie że nie tylko prowadzicie naprawdę ciekawe zajęcia, ale także nie boicie się mówić o plusach i minusach uczęszczania na nie jak i na inne. Dla mnie super artykuł. Skręca mnie jak słyszę czasem, ja nie mogłem być piłkarzem więc mój Tomuś zostanie. Naprawdę? Czy dziecko jest po to żeby spełniać wszystkie zachcianki i marzenia rodziców? Ci którzy tak twierdzą będą na starość płakać, że dzieciaki dzwonią tylko na święta.
    Żeby zajęcia dodatkowe dla dzieci były przyjemne, dziecko musi chcieć w nich uczestniczyć, wynosić z nich wartościowe informacje i rozwijać na nich swoje własne zainteresowania.
    A do tego od razu polecę wasze warsztaty skoro mam okazję, bo to jedne z najlepszych jakie znalazłam.

    Odpowiedz


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *